Můj účet

Zesilovač Audison SR 6.600

6kanálový zesilovač, 4 x 85 + 2 x 102 / 2 x 280 + 1 x 370 W RMS (4 Ω), 4 x 140 + 2 x 185 / 4 x 140 + 1 x 600 W RMS (2 Ω), třída ADT
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Audison SR 6.600

Zesilovače Audison SR - vysoký výkon, kompaktní velikost a moderní design

Zesilovače Audison SR mají nejvyšší výkon v jejich historii, ale jsou zároveň také také nejmenšími. To vše díky unikátní technologii ADT. Designový team Audison strávil dlouhou dobu plánováním a zdokonalováním přicházející řady SR. U zesilovačů Audison SR je naplno využito funkcí a technologií, které jsou dnes k dispozici. Po četných poslechových testech u profesionálů a audio nadšenců se výzkumný a vývojový tým rozhodl vyvinout novou technologii třídy D nazvanou ADT (Audison D-Class Technology) pro celou řadu Audison SR, což umožnilo výrazně zmenšit velikost zesilovačů a naopak navýšit výkon. Pokud jde o samotný design elektroniky, vývojové centrum Audison se postaralo o sebemenší estetický a funkční detail a navrhlo kompaktní zesilovač, který je vyrobený z extrudovaného hliníku se zaoblenými rohy, které usnadňují montáž zesilovače i v těsných prostorech. Díky velkorysým chladičům na obou krátkých stranách zesilovačů nejsou interní chladicí ventilátory zapotřebí, ty často způsobují hluk a hromadění prachu.

Pohodlné ovládání zesilovače na horní části, USS systém

Tradiční pro zesilovače SR je jejich všestrannost. Na všech modelech nabízí úplnou sekci filtrů a nastavení, která jsou vhodná pro jakýkoli typ konfigurace audio systému. Ovládací prvky, které jsou chráněné saténovým hliníkovým panelem (uchycení na 2 šroubky), jsou umístěny na horním panelu zesilovače tak, aby byly snadno přístupné shora i po instalaci. Pokud audio systém obsahuje DSP procesor, lze filtrační sekci zcela vyloučit a není nutné ji pak používat. Díky použití technologie Audison USS (Universal Speakers Simulator) do vstupů na vysoké úrovni lze zesilovače Audison SR také libovolně připojit k originálním autorádiím, která mají funkci detekce zatížení reproduktoru, jenž monitoruje přítomnost nízkoimpedančního zatížení. Tímto se výstupy aktivují.

Uvolněte sílu Hi-Res Audio

Audison SR 6.600 není jen zesilovač, je to brána do světa zvuku s vysokým rozlišením. Díky certifikaci Hi-Res Audio můžete očekávat přehrávání zvuku, které zachová každý složitý detail a nuance vašich oblíbených skladeb. Ať už jste hudební nadšenec nebo profesionální audiofil, tento zesilovač vdechne vaší hudební sbírce život a umožní vám poslouchat ji tak, jak ji zamýšlel umělec.

Silný výkon a zvuk bez zkreslení 

Audison SR 6.600 využívá nejmodernější technologie a více než čtyři desetiletí zkušeností k dosažení nekompromisního výkonu a přesnosti. Díky šesti kanálům zesílení a dvěma kanálům s funkcí High Current Capability dokáže zesilovač bez námahy pohánět celý váš automobilový audio systém a zajistit vyváženou a pohlcující zvukovou scénu. Pokročilé technické řešení minimalizuje zkreslení, takže si můžete vychutnat čistý zvuk bez zkreslení i při vysoké hlasitosti.

Všestrannost se setkává s inovacemi

Základem konstrukce modelu SR 6.600 je všestrannost. Architektura Fully Bridgeable umožňuje provoz ve 3, 4, 5 a 6kanálovém režimu. Dva kanály s možností vysokého proudu mohou dodávat 300 W konstantního efektivního výkonu. Zesilovač je vybaven flexibilní crossoverovou sítí s kombinací vysokofrekvenčních, pásmových a dolnofrekvenčních filtrů, která umožňuje řídit celý aktivní reproduktorový systém. 

Katalogové čísloSR 6.600
ZnačkaAudison
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
6
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. ADT
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 85 + 2 x 102 / 2 x 280 + 1 x 370 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 140 + 2 x 185 / 4 x 140 + 1 x 600 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 700 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
50 - 500 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 42000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,05 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 102 dBA
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,2 - 5 V
Bass boostBass boost resp. zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy, při vysokém levelu bass boostu můžou reproduktory potažmo subwoofer už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat s rozumem. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů potažmo subwooferu. Ano
Rozsah palubního napětíSchopnost zesilovače pracovat při udaném napětí. S klesajícím napětím klesá i výkon zesilovače. Ideální napětí v autě se pohybuje v rozmezí 13.8 až 14.4 V. 11 - 15 V
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 30 A
Rozměry zesilovače314 x 155 x 47,4 mm
Hmotnost2,52 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.