Zesilovač můžeme použít na komponentní nebo koaxiální reproduktory, ale především na subwoofer. Pokud chceme, aby výsledný zvuk byl kvalitní, je zapotřebí správně nastavit "GAIN" a také výhybky na zesilovači. A proto mají zesilovače většinou možnost upravovat zvuk pomocí filtrů. Gain je otočný ovladač (trimmer), kterým na zesilovači upravujeme vstupní citlivost. Nefunguje jako klasické volume, takže podle urovně výstupu z autorádia a výkonu reproduktorů nebo subwooferu jej nastavíme na ideální hodnotu. V praxi můžeme začít nastavením hlasitosti na autorádiu na 70 %. Poté přidáváme na zesilovači gain do chvíle, kdy reproduktory nebo subwoofer nezačnou zkreslovat. Nastavovat doporučujeme na kvalitní nahrávce s basovým základem. Jakmile uslyšíme, že měniče už hrají zkresleně, stáhneme gain o malý kousek zpět. Doporučujeme poslech přímo u subwooferu, nikoliv z pozice řidiče. Tímto máme nastavenou vstupní citlivost zesilovače.
Nastavení výhybky pro subwoofer
Nejčastější použití zesilovače je na subwoofer. Frekvenční rozsah, který má hrát, je jen nízký, a proto je třeba střední a vysoké pásmo odfiltrovat. Filtr, který propouští jen nízké frekvence, se značí "LPF – Low Pass Filter." Zapneme LPF a otočným ovladačem nastavíme podle poslechu dělící frekvenci. Podle subwooferu a typu auta se v praxi pohybujeme v rozmezí 45 - 80 Hz.
Nastavení výhybky pro reproduktory
Reproduktory, které budou hrát bez subwooferu, můžeme nechat hrát plné pásmo, většinou na zesilovači značeno jako "FULL." Pokud bude v autě subwoofer, doporučujeme zapnout filtr HPF, který propouští jen vysoké frekvence. Na otočném ovladači nastavíme dělící frekvenci, která se bude pohybovat v rozmezí 40 - 70 Hz podle typu reproduktorů. Tím odfiltrujeme hodně nízké frekvence, které například 16,5 cm velké reproduktory ve dveřích nezahrají tak kvalitně a máme na ně subwoofer.
Bass boost
Respektive zvýraznění basů. Touto funkcí lze zvýraznit samotné basy. Při vysokém levelu bass boostu mohou reproduktory, potažmo subwoofer, už hodně zkreslovat a zvuk pak bude spíše horší než lepší. Doporučujeme tedy funkci "bass boost" používat jen velmi decentně. Při maximálním využití bass boostu hrozí poškození reproduktorů nebo subwooferu.
Subsonic
Subsonický filtr je v podstatě horní propust pro velmi nízké frekvence, obvykle 45 Hz nebo nižší. Cokoliv pod tímto nastavením je oslabené. Jde o to, aby subwoofer nechodil pod nastavení subsonického filtru a nepřetěžoval se hodně nízkými frekvencemi. Subwoofer v podstatě zahraje frekvence pod nastavením hodnoty subsonického filtru, ale velmi oslabeně.
Phase Shift
Fázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače, jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí. To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když jsou dva zesilovače externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně, a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.