Můj účet

Zesilovač Nakamichi NKMD60.4

4kanálový zesilovač, 4 x 60 / 2 x 150 W RMS (4 Ω), 4 x 75 W RMS (2 Ω), třída D
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
4kanálové
Zesilovač Nakamichi NKMD60.4
Prodej skončil

Zesilovač Nakamichi NKMD60.4

Nakamichi NKMD60.4 je nový čtyřkanálový zesilovač, který zaujme především svými extrémně malými rozměry. No posuďte sami, zesilovač měří na délku pouhých 128 mm. Díky tomu jej můžete umístit prakticky kamkoliv a i přes své miniaturní rozměry zesilovač poskytne dostatečný výkon 60 W RMS na kanál. Samozřejmostí je i vysoká kvalita zvuku tohoto tradičního japonského výrobce a perfektní zpracování i design. Nakamichi NKMD60.4 umožní zvýšení výkonu vašich reproduktorů a nižší zkreslení při vyšší hlasitosti, aniž byste museli řešit problém s místem. Potěší dutinkové terminály i vysokoúrovňové vstupy pro snadnou instalaci.

Hlavní vlastnosti zesilovače Nakamichi NKMD60.4

  • 4kanálový digitální zesilovač
  • Miniaturní rozměry a přitom dostatečný výkon 
  • Stabilní do 2 Ω, v můstku do 4 Ω
  • RCA a OEM vysokoúrovňové vstupy
  • FULL / HP/ LP elektronická výhybka
  • Plynulé ovládání vstupního výkonu
  • Dutinkové vstupní terminály
  • Možnost dálkového ovládání
  • Šasi z odolného broušeného hliníku
  • V nabídce i monoblok ve stejném designu

O značce Nakamichi 

Historie značky Nakamichi spadá až do roku 1948, kdy ji založil v Japonsku Etsuro Nakamichi. Cesta ke splnění jeho snů začala založením malého výzkumného ústavu Nakamichi Research Corporation v japonském Tokiu, který zajišťoval výzkum sonarů a magnetů i vývoj pro hlavní značky, vládní subjekty, univerzity a organizace. Od té doby se etabloval jako důvěryhodný tvůrce vysoce kvalitních produktů, které jsou výsledkem intenzivní vědecké práce, vášně pro zvuk a odhodlání poskytnout nekompromisní kvalitu a výkon. V roce 1972 do Nakamichi Corporation nastoupil Takeshi Nakamichi, který byl spjat s tehdejším rozmachem společnosti a byl hluboce zapojen do všech legendárních audio produktů Nakamichi prodávaných v Asii, Americe i Evropě a to včetně prvního uvedení Nakamichi 1000, prvního kazetového magnetofonu na světě. Byl považován za jednoho z nejlepších světových akustických a zvukových techniků světa, který dokázal skloubit špičkový zvuk a přednosti geniálního designu audioproduktů pana Koza Kobayashiho, tehdejšího hlavního inženýra značky. Tehdejčí zesilovače, přehrávače, ale i autorádia patří dnes mezi legendy pro svou nepřekonatelnou kvalitu. Značka Nakamichi je však úspěšná i v současnosti a vyrábí vysoce kvalitní produkty nejen v oblasti ozvučení domácnosti, ale i vozidel. Důmyslně promyšlené portofolio výrobce se neustále rozrůstá a prakticky všechy produkty vynikají kvalitním zvukem a až neuvěřitelným zpracováním v dané cenové kategorii. Odkaz Etsura Nakamichiho žije dál a my jsme rádi, že se nejedná pouze o zvučné jméno, ale promítá se i do kvality produktů Nakamichi.

Katalogové čísloNKMD60.4
ZnačkaNakamichi
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 60 / 2 x 150 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 75 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 250 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
5 000 - 20 000 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 18 000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,2%
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 90 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 250mV až 6V
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. Ne
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 1 x 30A
Rozměry zesilovače128 x 103 x 44 mm
Hmotnost0,8 kg

Komentáře k produktu

3|Tom , 14.01.2023, 17:50
Dobrý den, kdy prosím bude zesilovač skladem?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.01.2023 16:53
Dobrý den Vážený zákazníku, výrobce bohužel aktuálně nemá zesilovač k dispozici, dostupnost tak bude určitě v řádu několika měsíců. Zajímavou alternativou může být například Zapco ST-4B, je sice větších rozměrů, avšak znatelně kvalitnější.
2|Michal , 04.02.2022, 22:00
No pokud chcete zlepšit projev origo repro s výkonem 00nic je to volba dobrá. Jinak je výkonnost tohoto zesilovače nulová.. to co je napsáno v parametrech ten zesilovač ani nepotkalo! Toť za mě k tomuto produktu…
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 05.02.2022 18:36

Dobrý den,

je mi líto, že máte se zesilovačem špatnou zkušenost, nicméně dovolím si s Vaším komentářem nesouhlasit a své tvrzení podložím i naměřenými hodnotami tohoto zesilovače v rámci testování profesionálním nástrojem Audiomatica Clio:

  • Faktor harmonického zkreslení (4 ohmy, P=0,1Pmax) < 0,02 %
  • Faktor harmonického zkreslení (2 ohmy, P=0,1Pmax) < 0,07 %
  • Jmenovitý výstupní výkon do 4 ohmů (THD=1%) - 65W
  • Jmenovitý výstupní výkon do 2 ohmů (THD=1%) - 79W
  • Maximální výstupní výkon do 4 ohmů (THD=10%) - 74W
  • Maximální výstupní výkon do 2 ohmů (THD=10%) - 101W
Výkon je tedy dokonce vyšší než udávaný výrobcem. Zesilovač jsme již vícekrát instalovali a máme s ním velmi dobré zkušenosti. Pokud nejste s produktem spokojen nebo jej chcete reklamovat, kontaktujte prosím naší zákaznickou linku. V objednávkách na Vaše jméno jsem zesilovač ovšem nenašel. 
1|v.tich@seznam.cz , 14.01.2022, 09:10
Dobry den.Je to dobra volba k repro gladen set 1? Nechci nic velkeho a cenovka je vyborna. Mam radio Geborn. Myslite kdyz ho nahradim ze to bude jeste lepsi nebo neni potreba. Stalo me cca 8500kc tak doufam ze to neni uplnej ...m
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.01.2022 10:24
Dobrý den Vážený zákazníku, autorádio samozřejmě nebude mít dostatek výkonu, aby vybudilo reproduktory Gladen na plný výkon. Zesilovač Nakamichi již bude mít výkonu o poznání více a je to určitě vhodná volba. Vzhledem k ceně zesilovače určitě dobrá volba, lze doporučit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.