Můj účet

Zesilovač s DSP STEG SDSP 8

8kanálový, 8 x 65 W (4 Ω) / 8 x 90 W RMS (2 Ω), třída D, s DSP
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
8kanálové
Zesilovač s DSP STEG SDSP 8
Prodej skončil

Zesilovač s DSP STEG SDSP 8

Vylepšené zesilovače STEG s integrovaným DSP procesorem, které prošly roky a roky tvrdým vývojem, hodinami a hodinami poslechových testů, při nichž se vybírají ty nejlepší materiály a seskupí se pak do jediného produktu. Nový SDSP 8 je dokonalým v reprodukci zvuku a nekompromisním designu, stačí totiž odstranit originál zesilovač a nahradit ho tímto novým zesilovačem STEG. Okamžitě oceníte radikální změnu kvality zvuku, aniž byste museli měnit reproduktory. Je to další produkt, který se chystá stát revolucí ve své třídě. SDSP 8 byl navržen oddělením výzkumu a vývoje společnosti GTTrading tak, aby bylo dosaženo maximální kvality zvuku v OEM integračních aplikacích. Výkonný software pro ovládání demonstruje schopnost spravovat jednotku s více zesilovači v jednom kompaktním zařízení. Díky inovativnímu zesilovači je možné získat výkon celkem 800 W, navíc se 2 digitálními výstupy pro pohon dalšího externího zesilovače. Vyvinutý výkonný software vám umožní nastavit na jedné stránce všechny funkce DSP uvnitř zesilovače s jednoduchostí a intuitivitou, aby jej mohli používat i ti méně zkušení. Možnost použití v offline režimu, takže můžete kdykoli vytvořit konfiguraci u stolu a následně ji vložit do DSP.
Katalogové čísloSDSP 8
ZnačkaSteg
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
8
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 65 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 90 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Rozměry zesilovače282 x 210 x 57,5 mm
Hmotnost1,35 kg
OstatníRozlišení DSP: 64 bitů, výkon DSP: 295 MHz

Komentáře k produktu

1|Radek , 18.11.2021, 14:46
Dobrý den, poprosil bych o porovnání s audison AP F8.9 bit. Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 18.11.2021 16:24
Dobrý den, Audison má vyšší výkon a menší rozměry, zvukově jsou na tom velmi podobně. Každopádně Steg má výhody v softwaru, který je lepší. Má více pásem pro nastavení (30 vs. 10), umí slučovat kanály a lépe se pracuje s nastavením vstupních signálů. Celkově software Stegu hodnotím lépe. Audison má zase možnost deekvalizace tovární hlavní jednotky a další funkce, takže záleží na tom, co využijete. Pak je tu ještě jedna možnost a to Zapco ADSP-Z8 IV-8, který je jednoznačně nejlepší volbou po všech stránkách. Ale tomu taky odpovídá vyšší cena.
 

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.