Zesilovač s DSP procesorem Helix V Twelve DSP MK2
Více o produktu
- Využijte naši poradnu
- Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
- Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP procesorem Helix V Twelve DSP MK2
Multifunkční zesilovač
I když je vozidlo již z výroby vybaveno prémiovým zvukovým systémem, jehož zesilovač má často již více než 10 kanálů, kvalita zvuku ne vždy splňuje vlastní očekávání. V mnoha případech již není možné nahradit stávající součástky, takže pro rozšíření lze uvažovat pouze se zesilovačem se stejným počtem vysokoúrovňových vstupů. Z tohoto důvodu HELIX V TWELVE DSP MK2 nabízí nejen 12 vysokoúrovňových vstupů, ale také tolik kanálů zesilovače, aby bylo zajištěno optimální přizpůsobení stávajícím vícekanálovým zvukovým systémům. Kromě toho je V TWELVE DSP MK2 vybaven také digitálním vstupem a HEC slotem, pomocí kterého lze zvukový systém rozšířit o další zdroje signálu, jako je Bluetooth streaming nebo integrace audio přehrávače s vysokým rozlišením. O správu báječných čtrnácti (14!) samostatných kanálů DSP se stará výkonný integrovaný 64bitový DSP ve spojení s naším jedinečným softwarem DSP pro PC. Nově vybudovaný, na budoucnost připravený Smart Control Port (SCP) navíc usnadňuje připojení příslušenství a kromě kompaktního a bezpečného zástrčkového připojení nabízí integrovaný napájecí zdroj pro dálkové ovladače, jako je CONDUCTOR nebo DIRECTOR, který výrazně snižuje počet potřebných kabelů a tím i potřebný instalační prostor.
Virtual Channel Processing – tak dnes funguje směrování signálu
Přizpůsobení moderním továrním zvukovým systémům činí z rostoucího počtu signálových vstupů stále složitější směrování signálu v zesilovači. Obzvláště když je několik vstupních signálů smícháno dohromady a poté znovu rozděleno do vícecestných systémů, konvenční směrovací koncepty rychle dosáhnou svých limitů. Nový, víceúrovňový „Virtual Channel Processing“ společnosti Audiotec Fischer umožňuje ve spojení s uznávaným, uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool snadno mapovat i velmi složité konfigurace systému a volně přiřazovat proprietární zvukové funkce FX, jako je „ RealCenter“ nebo „Dynamic Bass Enhancement“, abyste mohli. Ale díky svému obrovskému počtu kanálů je V TWELVE DSP MK2 také ukázkovým příkladem aplikací, kde má smysl směrování 1:1 (IOR).
Rychlý výpočetní výkon – díky ACO
Tak obrovský počet kanálů vyžaduje nejen výpočetní výkon v signálové cestě – vlastní 32bitová platforma ACO společnosti Audiotec Fischer přebírá všechny řídicí úkoly a zajišťuje dostatek rychlosti, zejména pro datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool, ale také pro bleskově rychlé přepínání mezi až deseti možnými nastaveními zvuku. Fantastické zvukové efekty spojené s platformou ACO, jako je rozšířené zpracování basů, StageXpander nebo RealCenter, jsou u V TWELVE DSP MK2 stejně přirozené jako 12kanálový vstupní EQ včetně analyzátoru vstupního signálu (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupu. signály z OE -Radios.
Perfektní zvuk bez kompromisů
Zvukový výkon nového HELIX V TWELVE DSP MK2 je stejně silný jako řada funkcí. Vysoce účinná technologie Class GD a nejpokročilejší AD a DA převodníky od BurrBrown zajišťují optimální zvukový výkon, nejlepší možný poměr signálu k šumu a minimální harmonické zkreslení. V TWELVE DSP MK2 je tedy absolutním zvukovým mistrovským dílem navzdory extrémně vysoké flexibilitě a velmi kompaktnímu designu a nemusí se skrývat před absolutní špičkou.
Hlavní vlastnosti zesilovače Helix V Twelve DSP MK2
- Výstupní výkon až 160 W RMS na kanál do 2 Ω.
- Koncept „Pure Class GD“ pro vynikající kvalitu zvuku v kombinaci s nejlepší možnou účinností.
- Extrémně výkonný 64bitový „pevný bod“ audio DSP.
- A/D a D/A převodníky signálu od BurrBrown.
- ACO – Pokročilá 32bitová platforma CoProcessor pro systémové a DSP funkce.
- ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
- Zvukové efekty SFX – Augmented Bass Processing, StageXpander, RealCenter & Co.
- 10 míst vnitřní paměti pro nastavení zvuku.
- Vysoce výkonný 12kanálový vysokoúrovňový vstup se vstupní citlivostí až 32 V RMS a obvodem ADEP.3.
- Dva zpracované RCA / Cinch výstupy.
- 1:1 IOR (Input / Output Routing) – stejný počet vysokoúrovňových vstupů a výstupů zesilovače.
- VCP (Virtual Channel Processing) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
- Kompaktní, perspektivní SCP (Smart Control Port) pro připojení dálkových ovladačů a příslušenství.
- Slot HEC pro systémové doplňky, jako je Bluetooth® HD Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming přes USB atd.
- Automatický dálkový spínač.
- Možnost Start-Stop až do 6V napájecího napětí.
- Kompaktní design s nízkým odvodem tepla díky mimořádné účinnosti.
Technologie zesilovače třídy GD
Proprietární koncept AudioD Fischers Pure Class GD posouvá účinnost konvenčních zesilovačů třídy D na další úroveň. Změnou interního napájecího napětí v závislosti na vstupních signálech zesilovače jsou ztráty při volnoběhu významně sníženy a celková účinnost je kdykoli blízko maximu. Rozptyl tepla je tedy téměř zanedbatelný, takže umožňuje nejmenší jímky tepla a nejkompaktnější tvarové faktory. Kromě toho zesilovač Pure Class GD překonává konvenční konstrukce třídy D, pokud jde o kvalitu zvuku, implementací plně diferenciální signální dráhy a vylepšenou konstrukcí výstupního filtru.
ACO - pokročilý 32bitový CoProcessor
HELIX V EIGHT DSP MK2 obsahuje mimořádně výkonný 32bitový CoProcessor nejnovější generace pro všechny monitorovací a komunikační úkoly, interně i externě. Na rozdíl od generace 8bitových předchůdců dosahuje tento MCU mnohem vyšší rychlosti s ohledem na přepínání nastavení a datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool. Další významnou výhodou je integrovaný nativní spouštěcí zavaděč CoProcessor. Umožňuje softwarové aktualizace všech součástí integrovaného DSP za účelem přizpůsobení obvodu ADEP.3 řízeného mikrokontroléry například budoucím požadavkům diagnostického systému výrobních rádií nebo pokud bude zařízení rozšířeno o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO 10 běžných paměťových nastavení místo běžných dvou.
Inteligentní vstup vysoké úrovně ADEP.3
Moderní autorádia instalovaná ve výrobě obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií je vybavena dalšími monitorovacími funkcemi, takže chybové zprávy a ztráta specifických funkcí (např. Funkce faderů) se často objevují, pokud bude zesilovač zapojen - ale ne s V EIGHT DSP MK2. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3. generace) se těmto problémům vyhýbá bez zbytečného načítání výstupů z reproduktorů rádia OE při vysokých objemech.
Možnost Start-Stop
Spínané napájení zdroje HELIX V EIGHT DSP MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí, i když napětí baterie klesne na 6 V během startování motoru.
Režim úspory energie
Režim úspory energie je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX V EIGHT DSP MK2, jakmile není po dobu delší než 60 sekund přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních automobilech s „CAN“ nebo jinou vnitřní strukturou sběrnice se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 minut. i po zamknutí a opuštění vozidla! Jakmile je aktivní „Režim úspory energie“, bude vzdálený výstup a připojené zesilovače vypnuty. Pokud je aplikován hudební signál, V8 EST DSP MK2 aktivuje dálkový výstup během jedné sekundy. Je možné změnit čas vypnutí 60 sekund. nebo zcela deaktivujte „Režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.
Katalogové číslo | V TWELVE DSP MK2 |
Značka | Helix |
Odkazy | Oficiální webová prezentace |
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na: - Monobloky - 2kanálové - 3kanálové - 4kanálové - 5kanálové - 6kanálové - více kanálové Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory. Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery. 2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě. 3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer. 4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer. 6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji. Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED". | 12 |
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. | GD |
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. | 12 x 75 W |
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. | 12 x 120 W |
Vstupy | 6 x RCA, 12 x Hi-level, 1 x optický SPDIF |
Výstupy | 2 x RCA, 12 x reproduktorový |
Integrovaný DSP procesor | Ano |
Počet kanálů DSP procesoru | 14 |
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Odborně: V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem. Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB. Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně. | 20 - 22000 Hz |
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %. Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe. | < 0.015 % |
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. | 107 dB |
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. | > 70 |
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. | Ano |
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. | Ano |
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. | Ano |
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. | Ne |
Vstup pro kabelové dálkové ovládáníV případě, že zesilovač má vstup na dálkový ovladač. | Ano |
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. | 2 x 30 A |
Rozměry zesilovače | 44 x 220 x 220 mm |
Ostatní | HEC slot, ADEP.3 circuit, Smart Control Port |